bir insanı tanımanın yolları

kronikmuhalif
bir insanı tanımanın en kestirme yolu: ona ihtiyaç duymak ve bunu haber vermektir. ona belirli bir konuda ihtiyacınız varken o nasıl karşılık veriyor buna? bu kişi öğretmeniniz de olabilir, eşiniz de, çocuğunuz da, komşunuz da, ilaç aldığınız eczacı da... statüsü ve onunla kurduğunuz ilişkinin niteliği fark etmiyor. ilişki kurduğunuz tüm insanları gözünüzün önünde canlandırın. bir insanla ilişki kurma sebebimiz o ilişkiye ihtiyaç duymamızla ilgilidir genellikle. karşımızdaki insanın bir jestle bazen bir kelimeyle bize mukabele etmesi onu kolayca tanımamızı sağlar. biraz duyarlı ve dikkatli olmak yeterli karşımızdaki insanı tanımak için.
aleyna hanm
Senelerdir kullandığım ve hiç sekteye uğramayan bir yöntemim var:"Hangi müzikleri dinliyorsun?" Saatlerinizi, günlerinizi ve hatta yıllarınızı kurtarabilirsiniz bu yöntemle.
Şimdi şunu sorabilirsiniz:"Ya yalan söylüyorsa, bunu nasıl anlayacağız?". Bunun da basit bir yanıtı var. Kişinin söylediği eseri açın ve çaktırmadan o kişiyi gözlemleyin. O eserle ilgilenip ilgilenmediği çok açık bir şekilde görülecektir.
Kolay gelsin!

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol