diamond princess

bostorgay
neden unutuldu ya da unutturuldu ki bu gemi.
gemideki insan sayısı belli yakalanan, ölen ve kurtulan sayısı belli olduğu için tam bir kapalı bir labaratuvardı aslında.
karantinaya alındığında sosyal medyada filmi çekilir vs. Diye yazanlar dönüp baktılar mı ki filminin çekilmeye değip değmeyeceğine.

gemi yolcuları ile yaklaşık bir ay karantinaya alındı ve yolcuları ve mürettebatı inişten sonra daha fazla japonya'da karantinaya tabi tutuldu.
japonya sağlık bakanlığı güncel verilerine göre
3.711 yolcu ve mürettebattan 712'si enfekte oldu, ve 14 kişi öldü. çoğu 60 yaş üzerinde olan yolcuların en az yarısının enfekte olup çoğunun öleceği iddiaları dünya medyasının bir numaralı gündemlerinden biriydi ilk karantina tarihlerinde ve çoğu ülke karasularından uzak tuttu bu gemiyi.

sonuçta ne enfekte oranları, ne de ölüm oranları beklendiği gibi olmadı. en azından şarlatanlarca yönetildiği açıkca belli olan dsö'nün yayılma hızı ve oranlarının insanları korkutmak için uydurduğu ortaya çıktı.

hasılı dünyayı korkutmak için sahtekar dünya medyasının dsö ile birlikte kullandığı bir ayrıntı olarak filme konu olabilir. başrolde tabi ki dsö ve medya şarlatanları olmayacak.

benzer bir gemi vakası grand princess'de aynı dünya medyası tarafından hemen unutturuldu.

yani demem o ki, insanlar kendilerine verileni çiğneyip öğütmek yerine ne yedirmeye çalışıyorlar bana diye verileni sorgulamadığı sürece; 2. dalga da olur 5. dalga da. insanlar kendileriyle dalga geçilmesine müsade ettiği sürece de bu kaçınılmaz bir olarak döngü devam eder.

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol