haklıyken özür dileyen insan

musti
karşıdakini susturmak isteyen insandır.
2
melissaazevedo melissaazevedo
Bazen, bu kötü bir çarpışmayı önlemenin en iyi yoludur.Öte yandan, diğer kişinin masumiyetinizi anlamasına izin vermek, onu açıklamaya çalışmaktan daha iyidir.
musti musti
güzel bir tespit.
agllr
Bazen karşısındakinin anlaması için bekler, bekler ama istediğinin olmadığını anladığında pes edip yapabilir. Çünkü her şeyden önce 'O' mutlu olsun ister.
onugejji
Karşıdakinin anlayacağı kadardır anlatmak istediğin.
Anlaşılmayan bir şey uzadıkça anlaşılmazlığa gider.
Kısaca: "özür dilerim."
ah boomer
Potansiyel kötü olma özelliği taşıyacak olanlardır bence. Sebebi ise haksızlığa uğrayan ve hep susan kişiler zamanla dolar dolar ve taşarlar bu taşma da maalesef hep iyi niyetli olmaz. Taşmanın sonucunda birilerine bir kötülük yaptıklarında "banane susmasaydı, eli armut mu topluyordu " derler aslında o eli armut toplayanlar bir zamanlar kendileriydi. Affedemedikleri de kendileriydi aslında. Her koşulda insan hakkını savunabilmeli/ susmamalı ki daha büyük haksızlıklar olmasın. Haksız yere "özür dilemek" marifet değildir hatadır der susarım.
kar
Ne yaptığını bilen biri tarafından karşıdakiyle dalga geçmek için kullanılan yöntemdir. Aynı tavır tolerans göstermek veya geçiştirmek için sergilendiğinde kişiyi sonraki haftalardan birinde bir gece uzun bir yolculuğa çıkarır.
astral
Cahille tartışmamak için başvurduğu yöntemdir. Gerçi cahilden özür dileyince kendini kral sanır ama.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol