her şeyin çok pahalı olması

musti
son zamanlarda aşırı artan fiyatlar yüzünden isyan eder oldum. ne almaya kalksak her şey ateş pahası. yiyecek, giyecek, içecek ne yapalım ölmemizi mi istiyorlar buna anlam veremiyorum. temel ihtiyaçları bile karşılamakta zorlananlar var. gereksiz yere fiyatları arttırmanın mantığı nedir anlayabilen var mı acaba. bir çıkar yol bulabilen varsa mı acaba.
nekrofili
eskiden 10 liraya 3 cips 1 içecek biraz çikolata alırdık. şimdi yanılmıyorsam cipsi 6 lira yanına 1 içecek 3 lira küçücük çikolata 1 lira.
sakin
her şeyle pek alakam yokta bilgisayar fiyatları çok canımı sıkıyor.
3
musti musti
Harici diskler de benim canımı sıkıyor ya.
sakin sakin
eski pcden bi ssd kaldı çorapların arasında altın gibi saklıyorum.
musti musti
Aman aman gözün gibi bak.
sevgicemi
Her şeyin çok pahalı olması ve olmaya da devam etmesi. Bu sabaha da kambiyo vergilerindeki artışla uyandık maalesef. Satın alacağınız her 100 dolardan 1 dolarını devletimize hibe edeceksiniz.
agllr
İlginç bir konu başlığı daha, markası lazım olmayan telefona 13 bin verip, bazı şeylere pahalı diye isyan etmeyi doğru bulmuyorum genel olarak. Normal dışında bir pahalılık var bunun herkes farkında ancak ihtiyacımız olan her şey o kadar da pahalı değil sanırım. Un, tuz, şeker, çay, ekmek, makarna, pirinç vb. Bunların yanında ise cips, hamburger, alkol, sigara gibi zararlı ve pahalı olan şeyler var elbet. swh

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol