kişisel karalama defteri

cirkinordekyavrusu
İntihar etmek neden günah? Kime göre günah? Veya günah nedir? Bir gün yolun ortasında birden bir araba çarpmasıyla saçma sapan ulu ortalık ölmektense, hastalanıp acıyla kıvranarak son nefesimi vermektense, zaten her anımı araba çarpması gibi geçirdiğim, fiziksel değil ruhsal olarak acıdan kıvrandığım hayatımı kendim neden sonlandırmayayım? Bunu yaptığım için neden ben suçlu ve günahkar oluyorum? Neden bunu yapmayı düşündüren sebepler suçlu değil?
astral
Niye yaşıyoruz? Hayattaki amacımız ne? Neden varolduk biz? Acaba insanlar birbirine neden zarar veriyor? Savaş nedir? Neden olur? Kelimeleri insanlar nasıl türetmiştir? Yani neden kuşa kuş demişiz? İlk yoğurt nasıl oldu? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi? Bunlar hep sorulması gereken sorular. En çok da sonuncusu.
cirkinordekyavrusu
Gökyüzü kadar derin, sırlı, anlaşılması güç ve müphem. Yarın ne çıkar bize? Biz çıkabilecek miyiz yarına? Yıldızların hasret kalınan tüm ışıkları, güvenilmez ve sessiz bulutlarla perdelenmişken, sindi bir sıcak geceyi kandırıp göğü esir almışken, ay dahil uzaklara düşmüş, görünmezken; mukadderatın bize ne sınacağını biz nasıl görelim?

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol