sinekli bakkal

coronavirüs
Halide Edib Adıvar'ın ünlü romanıdır. İlk olarak İngilizce The Clown and His Daughter, (Soytarı ile Kızı) adıyla 1935 yılında Londra'da yayımlanmıştır. Türkçe olarak ilk defa 1935 yılında Haber gazetesinde tefrika edildi. Daha sonra 1936 yılında kitap olarak basılmıştır. 2006 itibarıyla 37. basımı yapılmıştır. Birçok yabancı dile çevrilen roman, 1942'de CHP Roman Armağanı'nı kazanmıştır

kayseri

sid
Kayseri, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık 14. şehridir. Ankara ve Konya'dan sonra İç Anadolu'nun üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezidir. Aralık 2018 itibarı ile 1.389.680 nüfusa sahiptir. Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar olmak üzere 16 ilçeden oluşmaktadır.

havana kedisi

Kleopatra
Havana kedisi, siyam kedisinin melezleştirilmesiyle elde edilen, ender ırklardan biridir. İlk olarak, 1894'te yetiştirilen Havana kedisi, kısa tüylü, parlak kahverengi postu, ince uzun profili, uzun kuyruğuyla ve kaslı beden yapısıyla çok zarif bir kedidir.

yakutça

pandemi
Yakut Türkçesi ya da Saha Türkçesi, Yakutların (Saha Türklerinin) konuştuğu dildir. Türk dillerinin Sibirya grubuna bağlı dil 450.140 kişi tarafından konuşulur. Ayrıca Taymir Yarımadası'nın doğusunda yaşayan halkların ticaret dilidir (Ruslar hariç). Konuşucuların çoğunluğu Rusya'ya bağlı Saha Cumhuriyeti'nde yaşar.

haklıyken özür dileyen insan

kar
Ne yaptığını bilen biri tarafından karşıdakiyle dalga geçmek için kullanılan yöntemdir. Aynı tavır tolerans göstermek veya geçiştirmek için sergilendiğinde kişiyi sonraki haftalardan birinde bir gece uzun bir yolculuğa çıkarır.

güne bir replik bırak

delikurt
Kimseyi unutmuyoruz biliyor musun? Çuval gibi sırtımızda taşıyoruz, kaybettiklerimizi. Hamal gibiyiz oğlum! Şükrediyoruz, küfrediyoruz, sabrediyoruz. Ölende aynı terk eden de aynı. İkisini de hayal olarak hatırlıyoruz. ( dağ2)

berat kaya

majesteleri
Ankara'nın haymana ilçesinde berat kaya adında insan dışı vahşi bir varlık annesinden süt emen bir sıpaya kangal köpeklerini saldırtıyor, bundan keyif alarak utanmadan videoya çekiyor. Sıpa ne yazık ki yaşamını yitirdi. Bu varlık, Aldığım habere göre tekrardan göz altına alındı. Bir kere de şaşırt T.C. simülasyonu. Eşeğin sahibi şikâyetçi olmadığı için Bu kişi serbest bırakıldı.

Anneye iyi bakın. Gözünün önünde yavrusunu öldürüyorlar. O gözler çok şey söylüyor aslında anlamasak bile.
Bu arada anne eşek Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altınmış.
berat kaya
Hassas olanlar videoyu lütfen izlemesin.

fizikokimya

diliyok
Fiziksel kimya, organik ya da inorganik, yalın ya da karışım halindeki kimyasal sistemleri fizik yasaları yöntemleriyle inceleyen bilim dalı.

anakart

musti
Bilgisayarın omurgası olarak da nitelendirebileceğimiz anakart, bilgisayarın tüm parçalarının birbiri ile olan iletişimlerini sağlar.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol