confessions

kronikmuhalif

araştırma görevlisi - 1. nesil yazar -

  1. toplam entry 14
  2. takipçi 0
  3. puan 2765

bihter ziyagil

kronikmuhalif
bihter ziyagil, aslında bu toplumun kadınlarının kör-dilsiz çığlığıdır. mesleki deformasyandan mıdır bilinmez; aşk-ı memnu benim için sadece ''yenge baldan tatlıdır.'' ile kısıtlı değil. sevgisiz, kemiksiz içine bastırdığı hisleri ile yine sevgisiz bir evlilik yaşayan kadınların, sevgiyi ararken, kendini kaybettiği; bunu yaparken ahlaksız sayıldığı fakat buna neden olan nedenlerin göz ardı edildiği, ortak olanların suçsuz sayıldığı su götürmez, acı bir gerçektir..

şaka bir yana, bihter ziyagil toplumun kanayan yarasıdır.

muharrem ince

kronikmuhalif
kavgaya giderken, ''arkanızdayım ben!'' diyip kargaşada kaçan arkadaştır.tüm ülkeyi gaza getirip seçim gecesi ortadan kaybolarak, ertesi gün bir whatsapp mesajı ile ''adam kazandı!'' diyerek yenilgiyi kabullenmiştir. aynı zamanda ilk hayal kırıklığımızdır. duygularımızla oynadın be usta!

duyguda sahtekarlık

kronikmuhalif
her türlü sahtekarlığın yasak olduğu anayasa maddelerine, duyguda sahteciliğin/sahtekarlığın cezai yaptırımlarının eklenmesini istediğim durumdur. kırılan kalbin hasar oranına dayanarak hapis cezası verilmeli, gerekirse idama çarptırılmalıdır.

bir insanı tanımanın yolları

kronikmuhalif
bir insanı tanımanın en kestirme yolu: ona ihtiyaç duymak ve bunu haber vermektir. ona belirli bir konuda ihtiyacınız varken o nasıl karşılık veriyor buna? bu kişi öğretmeniniz de olabilir, eşiniz de, çocuğunuz da, komşunuz da, ilaç aldığınız eczacı da... statüsü ve onunla kurduğunuz ilişkinin niteliği fark etmiyor. ilişki kurduğunuz tüm insanları gözünüzün önünde canlandırın. bir insanla ilişki kurma sebebimiz o ilişkiye ihtiyaç duymamızla ilgilidir genellikle. karşımızdaki insanın bir jestle bazen bir kelimeyle bize mukabele etmesi onu kolayca tanımamızı sağlar. biraz duyarlı ve dikkatli olmak yeterli karşımızdaki insanı tanımak için.

sözlükçülerin garip korkuları

kronikmuhalif
kargalardan korkuyorum. hem de iliklerime kadar. bir arkadaşımın bana, kargaların kin tutabildiğini, adamın teki yuvasını bozduğu için, bir karganın onu her gün takip edip taciz ettiğini anlamıştı. o gün, bu gündür tek korkum. ters ters bakmaya bile korkuyorum, kin tutan her canlının şerrinden korkarım!

koltuğunu arkaya yatıran tip

kronikmuhalif
normalde otobüse binmekten haz etmeyen, binince eziyet çeken biri olduğum için hep uçakla seyahat ederim. fakat bir gün bilet bulamamak gibi acele sebeplerden istanbul-kayseri seferimi ''kamilkoç'' un bilmem kaçıncı sefer sayılı otobüsünde gerçekleştirmiştim. kayseri' ye yolu düşenler olduysa bilir, kayseri uçuşu bile yaşlı amca ve teyzeler, vakumlanmış sucuklar, pastırmalar kokar. otobüsünü bir de siz tahmin edin...önümde oturan teyze, koltuğunu ağzımın içine kadar yatırmış, yetmemiş ağzımın içinde kendine 4 oda 1 salon ev kiralamış giderken; ben teyzeye sövüp sövmemek arasında, kafasına kusup kusmamak arasında gidip geldim. benim gibi biri için yeterli süre sabretmiş, kendi kendime söylenmeye başlamış ve tam teyzeye pençelerimi geçirecektim ki; kemal sunal fimlerindeymişiz gibi otobüs arızalandı. gecenin bilmem kaçında, kaldık yolda.bir yandan teyzeye öfkeli, bir yandan şansıma söverken, teyze yanıma gelip ''kızım ben abdest alcam, kapıda durup çantamı tutsan da, otobüs beni beklemeden gitmese olur mu?'' dedi. normalde şartlarda, teyzeye atomik bir nefret, ülkeleri bölecek bir kin beslerken bunu kabul etmemem gerekirdi. ama ben biraz salak ve insanlara hayır diyemeyen biri olduğum için, bir de galiba yaşlı zaafı denen meret var ben de... pıtı pıtı sesimi çıkarmadan arkasından gittim. neyse işte, o gece biz yolda kalmış, gecenin köründe teyze ile tüm kayseri' nin dedikodularını ettik, bir akraba çıkmadığımız kaldı. hatta onu telefondan arayan kızıyla bile tanıştırdı. dualar mualar derken, teyzeyle kanka olduk.bu da böyle bir anımdır. şeyi de ekleyeyim, ben yaşlılarla çok iyi anlaşan bir tipim. yaşlılar beni baya baya kankaları görüp sevip benimsiyorlar. artık fıtratımda dedikodu olduğundan olsa gerek.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol