modern insanın en büyük problemi

hardbrain
Günlük yaşadığı sıradan streslerden uzak kalmak için bulunduğu ortamı/çevreyi terk etmesine rağmen, o stresleri de yanında götürmesi ve anı yaşayamaması.
Kod çalışacak mı? Clientta problem çıkacak mı? düşünceleri, gülen yüzü aniden düşürür.

güne psikolojik bir tespit bırak

sakin
ara ara aklına herkesin hayata dair gizli bilgileri varmış gibi geliyorsa sende sıkıntı var demektir. eğer herkesin böyle düşünebileceğini düşünüyorsan sıkıntı herkestedir. Bir azınlık ya da çoğunluk böyle düşünüyor olabilir diyorsan sıkıntı o kesimdedir. hiç kimse böyle düşünmüyordur diyorsan sıkıntı bendedir. Dolayısıyla bu önerme her halükarda benim için sıkıntıdır. *

ankara ayazı

pasliteneke
ilkbahar aylarının başında,sonbaharın sonunda ve kış günlerinde gözlemlenen iklimsel olay. iklimler eğer film yıldızları olsaydı ankara ayazı kesinlikle rocky olurdu. sabah saatlerinde montception içerinde iken öğle vakitlerinde güneşin "o montu çıkar la" demesiyle sol kroşe çakması bir olur.hele birde akşam üzeri esiyorsa ve terli iseniz geçmiş olsun.yarın soğuk algınlığına yakalandınız.

kanadalı arkadaşım 2 yıllığına yaz aylarında ankara'ya gelir.burası çok sıcakmış der. ben ise "sen kışı gör,ayazı gör hele" kendisi de ahanda şunu dedi; "bin kanadaliyim bine bişiy olmaz yha o bizim için pikniğ hıvasdir" gibi kırık bir türkçe ile ingilizce karışık bir cümle kurdu."iyi tamam ben uyardım" dedim.aradan 3 ay geçti.çocuk ocak ayında kızılayın ortasında battaniye ile geziniyordu. cafeye vardığımızda çocuğun burnu bildiğin niagara şelalesi olmuşdu.

tavsiyem montunuz kalın olsun,montu çıkardığınızda bir üzerinizde kazak olsun,altınızda ise deri bir bot olsun yeter.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol