alarmı ertelemeden uyanabilen insan

coolstuff
"alarm kurmak" eyleminin öcü gibi gösterildiği başka bir başlık daha. alarm kurmak, genelde erken kalkmanın "ızdırabına" vurgu olarak nitelendirilse de esasen bir sorumluluk anlayışının ürünüdür. biyolojik saat, erken kalkmak için tavsiyeler gibi başlıklarda yazılanları herkes biliyor zaten; mühim olan içselleştirebilmek. biyolojik saatim uyandırmaz, belki bir aksilik olur diye insanlar alarm kuruyor bence.

kendi işini kurunca pardon da öğlene kadar uyuyacak mısın çok zeki müteşebbis adayı ? bu mu senin hayat disiplininden anladığın şey ? eski bir ticari bankacı olarak, ismini zikretmeden önce besmele çekeceğin kaç tane müşterimin "keşke maaşlı bir işim olsa.." dediğini biliyor musun ?

hep fazlasını istiyoruz, hep. dünyanın, ülkenin içinden geçtiği durumu göz ardı ederek mutluluğu, huzuru hep elimizde olmayan şeylerde arıyoruz ama aynaya hiç bakmıyoruz.

herkes, sevdiği işi, sabah kalktığında "of ananı ya." demeyeceği bir dünyada yaşamak istiyor. gel gelelim kaçımız bu şansa sahip olabiliyor ? kaderci, şükürcü olalım demiyorum ama biraz da empati yapalım e mi..
diliyok
Sorumluğunu bilen insan hareketidir. Ne kadar geç yatarsam yatayım ertesi gün ki 8.30 dersine gideceksem o alarm kurulur. Ertelemeden de kalkarım. Gözüm yarı açık yarı kapalı şekilde hazırlanıp okula giderim. Çünkü bilirim ki ben o dersi dinlemezsem dersin sınavında bir bok yapamam. Sonra da oturur ağlaya ağlaya bütlere çalışırım. Onun için gülerek yaşamak varken niye ağlayayım. Hem alışkanlık yaparsanız alarmı ertelemeden de kalkmayı becerirsiniz. Tavsiyemdir 21 gün boyunca alarmı ertelemeden kalkın 22. gün gerek duymayacaksınız.
(bkz:21 gün kuralı)
esdemirei
Şahsen aralarında yer alamadığım bir insan topluluğu. Sabah gideceğim bir yer olmadığında sittin sene o alarm beni çaldığı o zaman uyandıramaz. Uyku düzenim de bundan dolayı biraz dengesizdir. (3-13 arası uyku uyumam bunu gösteriyor.)

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol