aü sözlük formatı

kraliçe
sözlüğe entry yazarken dikkat edilmesi gereken format.

1) entry kesinlikle tanım şeklinde olmalıdır, başlığı tanımlamalıdır. aksi halde silinir. bir başlığın ilk entry'si önemlidir, (eğer yönlendirme amaçlı değilse) ilk entry bakınız şeklinde olamaz. özellikle tanım içermelidir. başlığın içerdiği konuya yönelik tanım yapın.

2) entry/başlık hakaret, küfür, ağır derece argo ifadeler içermemelidir. Aü sözlük bu konuda çok hassastır. hakaret içeren entry silinir ve yazarla ilgili işlem yapılır. aynı kural özel mesajlar için de geçerlidir. özel mesajla hakaret etmek yasaktır. hakaret eden yazarla ilgili işlem yapılır.

3) başlık açma kurallarına aykırı başlıklar silinir. bu sebeple başlık açarken dikkatli olmak gerekir. Kişisel başlık açmak, başlık açma kurallarına aykırıdır. "31 Aralık 2020 sevgilimden ayrılmam" veya "28 Nisan doğum günü kutlamam" şeklinde açılan başlıklar, başlık açma kurallarına aykırıdır. bu tarz başlık açan yazarlarla ilgili işlem yapılır.

4) entry tamamen yazara ait olmalıdır ya da alıntı ise kaynak gösterilmelidir. copy paste yapılmış olan entry kaynak gösterilerek yayınlanabilir. sürekli copy paste yapan yazar da uyarılır, tekrarında çaylak edilir.

5)polemik için yazıldığı belli olan entry'ler silinir.

6) entry başlıkla ilgili değil de üstteki entry'lere cevap şeklinde ise silinir. entrye cevap vermek isteyen yazarlar yorum kısmını kullanabilirler.

7) entry e-mail adresi, telefon numarası, adres gibi başka birine ait özel bilgi içermemelidir. Özel bilgi içeren entryler silinir.

8) imla ve dil bilgisi yönünden hatalı entry'ler/başlıklar yazardan düzenlenilmesi istenir. Düzenlenmezse silinir.

9) iki yazar arasında yaşanan özel mesajlaşma, sebebi ne olursa olsun entry olarak sözlüğe girilemez. girenler için cezai yaptırım uygulanır.

10) entry'lerde smiley kullanımı kesinlikle yasaktır. entry'lerinde ısrarlı bir şekilde gülücük kullanan yazarlar uyarılır.

11) bir yazarı belirli aralıklarla seri eksilemek formata aykırıdır. Eksileyen yazar bir kez uyarılır, yazar uyarıdan sonra eksilemeye devam ederse 3 gün çaylak edilir.

keyifli sözlükler.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol