aü sözlük yazarlarının en kıymetlisi

biyolog
Yazarlarımızın başının üstünde olan şeylerdir. Genelde en kıymetlisi için canlar yakılır.
Benimkisi; sevdiceğim.
Monach_opsis
yokluğunda boşlukta hissedeceğimiz şeylerdır.
benim en kıymetlim: basketbol.
gerek oynamasi, gerek izlemesi, gerekse antrenörlüğü mutlulukların en güzelidir.
esdemirei
“En kıymetli” konusunda bencillik edip ilk önce kendimi öne sunabilirim. Bu bencilliği etmeyip beni var eden ailemi ve diğer alt seviyede öneme sahip kişileri benden önce gözetirsem bu ileride hem bedensel hem de zihinsel bir rahatsızlıkla baş başa kalmama yol açacaktır. Biliyoruz ki insanoğlu nankör varlıktır. Bu durumunuzu zararsız bir dille getirseniz bile “Yapmasaydın” türünde ifadeler kullanabilir. Bu ifadelerle karşılaşmamak ve pişmanlık duymamak için kıymetimizi bilelim.
kraliçe
Bir sonraki adımımı hesap edip bunun için önlem alabilecek kadar beni tanıyan kişi benim için en kıymetlidir.
herkesin en kıymetlisinin hayatının demirbaşı olması dileğiyle.
vetmi
Kaybettikten sonra değere binme gibi bir olasılığı vardır. Oysa benim için varken de kıymetliydi, gitti daha da kıymete bindi.
Çok sahiplenmezsen, çok ait de olmazsın demiş yazar.
Kendiniz en kıymetliniz olun.
bostorgay
Herkesin zamana ve mekana göre değişen Kıymetli ya da değerlileri olur. Bunları kıyaslamak mümkün değildir aslında. Birini ya da bir şeyi ilk sıraya koymak diğerlerine ihanet gibi gelebilir. içimizin en kıyasında ilk sırayı hak eden her neyse her zaman dışa vurulmaz.
Bu kıyaslamada farkında olsak da, olmasak da çoğunlukla ilk sırada kendimiz yer alırız ta ki birisi ya da bir şeyler için canımızı verebileceğimizi anlayana dek.
İnsanın kendisinden değerli görerek uğruna hıc düşünmeden, duraksamadan canını verebilecekleri konusu tam da budur işte.
Kimi yalnızlığı seçerken, bazısı inandığı tanrıya adar kendini, bir ebeveyn için çocuğu ya da çocuklarıdır en kıymetli. Vatanı en kıymetlisi addedenler olduğu için devletler uzun yıllar ayakta durur.
Ancak sadece bir tek şey bunların hepsini mümkün kılar. "Kendine değer vermek." Kendine değer vermeden sadece diğerlerine önem verirse insan, eksik olur, yarım kalır verdiği değer.
"Önce can sonra canan" değil anlatmak istediğim. Kendimize verdiğimiz değerin büyüklüğü başkalarına verdiğimiz değerin ölçüsüdür. "Kendini sevmeyen kimseyi sevemez" bu budur.
Bu minvalde herkesin en kıymetlisi uğruna kendini feda Edebileceği eşikle alakalıdır.
En kıymetlisine bağışlasın doğa hepimizi.

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol