boks

coolstuff
Gençliğimizde 14 sene aralıksız ve lisanslı bir şekilde profesyonel olarak icra ettiğim spor dalı. Gerek milli takım kampında yaşadığım aksilikler, gerekse de her annenin olduğu gibi benim annemin de "doktor" olmamı istemesi sebebiyle bırakmak durumunda kalmıştım.

E be annem; mutlu musun ? Ne doktor olabildik, ne de profesyonel kariyer yapabildik. Alacağın olsun anacığım :)
kraliçe
Yumrukların ve sağ kroşelerin havada uçuştuğu spor dalıdır.
(sağ kroşe kısmını abimin zorla izlettiği boks maçlarından biliyorum. Çok havalı duruyor diye kullanmak istedim)
Sporcuların ağzına takılan o dişimsi şeyi her çıkardıklarında insanda bir mide bulantısı uyandırıyor.
1
coolstuff coolstuff
"Dişlik" denilen dişimsi aparat; antrenman ve müsabaka esnasında sporcuların dudaklarının patlamasını önlemeye yönelik kullanılır fakat her konuda olduğu gibi sporda da; sağlayacağı faydadan ziyade, daha popüler nasıl olurum güdüsüyle hareket eden yurdum insanı tarafından pek kullanılmaz.

Ayrıca boks; insani değer ve müsabaka biçimi açısından sorgulanabilir bir spor dalıdır fakat fizyolojik fayda sağlama açısından en önemli branşların başında gelir.
Monach_opsis
şişman halden normal bi vücuda kavuştuğum dönemlerde (lise 2) antrenörümün ana branşı olan spor dalıydı. tabi bu sayede o filmlerdeki kapşonlu ile boks torbasında yüksek müzik eşliğinde çalışma bana da nasip olmuştu. ilk müsabakamda galibiyet alıp çok gaza geldiğim, ikincisinde çok ağır bi malubiyet ile bir daha devam etmediğim branştir. sağlık için spora devam hocam :)

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol