istanbul'da 7.5 şiddetinde deprem bekliyoruz

kraliçe
Süleyman soylu'nun ifadesidir.
Önlem için cesetleri gömecek yer, yiyecek içecek stokları falan hazırlıyorlarmış.
Cenaze kısmı gerçekten içimi çok rahatlattı.
kaynak
jakoben
şimdi fetva denen şey arapça olduğu için ben çevireyim size: istanbul'da çok büyük bir deprem olacak, bu kesin. biz değil deprem vergisi, gümrük vergilerine bile çöküp büyük beşliye peşkeş çektiğimiz için malum hazırlıksızız ve muhtemelen milyonlar olmasa bile kesinlikle binler ölecek ama sübyancı koca götlü müteahhitlerimizin göbeklerini kaşıyarak öldürülmeden paralarını kazanmaya devam etmesi lazım ki bizimde iktidarımız fonlanmaya devam etsin, bu danışıklı dövüş bitmesin. bu bir katliam fetvasıdır. öleceğiz. belki biz değil yakınlarımız ve bu pislikler utanmadan karşımıza geçip, şehit allah kitap bok sıç... saçmalayacaklar. artık işler bu noktaya geldi işte. katliamı allahın takdiri hâline getirdiler. ama zihinle oynamak bir sanat olsa bile çok risklidir. bedeli çok ağır olur. olacak da.
the aquarian
Artık Beklemekten vazgeçilip, aslında harekete bile çoktan geçilmiş olması gereken. Sonuçlarının sadece istanbula değil bütün ülkeyi etkisi altına alabileceği ürküten deprem.
diliyok
Herkesin beklediği büyük Marmara depremidir. Peki, olacağını bildiğimiz hâlde neden önlemler yeni alınmaya başlandı? Deprem öldürmez, arkadaşlar; çürük, malzemeden çalınıp yapılan binalar öldürür. Acaba yeni yapılan binalar doğal afetlere karşı dayanıklı mı diye düşünülüp denetleniyor mu? Yeni binaları acaba inşaat mühendisleri mi yapıyor yoksa hiçbir eğitim almayan müteahhitler mi yapıyor, dikkat ediliyor mu? Bütün önlemlerin alınıp can kaybının olmayacağı şekilde hazırlanılmalıdır.

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol