kadir şeker

cirkinordekyavrusu
kendisi katildir ve gereken cezayı almalıdır.

kadirin öldürdüğü adamın sevgilisinin ifadesi;

''olay günü özgür alkollüydü. tartışıyorduk, beni dövmüyordu. oturduğumuz kameriyeye eliyle vuruyordu. ismini sonradan öğrendiğimiz kadir elindeki bıçakla yanımıza geldi. beni dövdüğünü düşünmüş ama özgür bana vurmuyordu''

sonrasında arbede yaşandı ve kadir cebinden çıkardığı sözde meyve bıçağıyla adamı kalbinden yaralayıp öldürdü.

kadirin meyve bıçağı diye bahsettiği bıçak ise, bu


yani acıtasyon yapıp kadiri savunmanın bir anlamı yok. birileri şiddet görüyor kurtarayım diye insanların yaşama haklarını elinden alamazsınız.
ah boomer
Kadir Seker bugün suçu haksiz tahrik altinda isledigi gerekçesiyle "kasten adam öldürme" suçundan 12 yil 6 ay hapis cezasina çarptirildi.

5 Subat 2020 tarihinden bu yana tüm ülke bu günü bekliyordu sonuç ilk basta oldugu gibi yine Türkiye'yi ikiye böldü. Kimileri "adam haksiz, neyse cezasi fazlasiyla çeksin" dedi kimi "bir insanin çaresiz çigliklarina kostu, 'insani' kurtarmak isterken istemeyerek katil oldu" dedi.

Evet olay gerçekten çok karisik ama olaya bir de bu yönden bakmak gerekir "Kadir hiç tanimadigi bir adami neden durduk yere öldürsün ?". Dogrudur bicak tasimak suç ama bugün Türkiye'de birçok kiside kesici-delici alet var. Kadir'de o biçak olmasaydi o adam onu öldürseydi o zaman öldüren be kadar ceza alacak miydi ? Bunu da sormak gerekir.


Bir de söyle bakalim olaya bundan sonra artik sokakta kadin-erkek farketmeksizin kavga edenleri insanlar ayiramayacak mi ? Bu kadar mi güvenilirsiz bir dünya mi birakacagiz ? Bir adam bir kadini döverken biz "aman dur basimaza bela almayalim simdi " mi diyecegiz ? Simdi aranizdan sunu diyecekler olacaktir "e illa öldürmesi mi gerekti ?" diye ama hayatin/olaylarin belli bir akisi vardir arkadaslar kimse durduk yere kimseyi öldürmez bazi seyler kazara ya da bilmeyerek olabiliyor.


Bence her ne olursa olsun Kadir Seker bir ceza almali ama bu ceza sadece cebinde biçak tasidigindan olmali (ki kimse kafasina göre bu tür aletleri cebinde tasimasin) yoksa öbür türlü vay halimize ! Sokakta Ben siddete ugrarken kimse bana yardim etmeyecek mi, herkes basina bela almaktan korkacak mi ? Insanlar kafalarina göre birilerini sokak ortasinda dövüp, taciz mi edecek ?! Bu kabul edilemez ! Edilememeli de !

Daha agir suclari bilerek ve isteyerek yapanlar var asil içeri girmesi gereken onlar !

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol