patlamış mısır

esdemirei
Genellikle film izleyenlerin yanı sıra tükettiği olarak lanse edilse de genellikle çayın yanı sıra atıştırmalık olarak tüketilen, içi hava olmasına rağmen “nasıl bu kadar kendini tüketiyor” sorunsalını kendine sordurtan bir yiyeceğimsi. konulduğu teknenin ya da kovanın dibine yaklaştıkça üzerine dökülmüş tuzun tadı fazla alınabilmesinin yanı sıra dibindeki yarı patlamamışları çiğnemek kimilerinin hoşlaştısı olmuştur. yamulmuyorsam etiʼnin gongʼu bunun şekil verilmiş hâli olup peynir ve acı aromalısı tüketenlerin gözlerini ara ara şıptı şıptı yapabilmektedir.
diliyok
Latince ismi zea mays everta olan mısırın en güzel hâlidir. Kalabalık aile toplantıların da ve film izlerken çok güzel gidiyor. Bir de sinemada mısır aldığınız zaman film başlarken bakarsınız yarısı bitmiş olur kendinizi frenleyip film izlerken yemeğe çabalarsanız. Tabii son zamanlar sinemadaki mısır fiyatları aşırı derecede pahalandı. Zaten sinemaya bir ton bilet parası verince mısır da almak pek içimden gelmiyor.
biyolog
birayla birlikte yendiğinde ne zaman bittiği anlaşılmayan mısırdır. yağlı ve her yendiğinde küçük de olsa sivilce sebebi olur. her ortama uyum sağlayabilir. birkaç yıldır bilinçlenen ailelerimiz GDO'lu diye evlere sokmamaya başlamıştır. bilseler ki her şey GDO'lu...

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol