gençlik marşı

sid
Dağ başını duman almış

Gümüş dere durmaz akar

Güneş ufuktan şimdi doğar

Yürüyelim arkadaşlar

la la la lay laySesimizi yer, gök, su dinlesin

Sert adımlarla her yer inlesin
Bu gök, deniz nerede var

Nerede bu dağlar taşlar

Bu ağaçlar güzel kuşlar

Yürüyelim arkadaşlar

la la la lay laySesimizi yer, gök, su dinlesin

Sert adımlarla her yer inlesin
Her geceyi güneş boğar

Ülkemizin günü doğar;

Yol uzun da olsa ne var

Yürüyelim arkadaşlar

La la la lay


Sesimizi yer, gök, su dinlesin

Sert adımlarla her yer inlesin

klostrofobi

pandemi
kapalı yer korkusu Kapalı ve basık yerlerde duyulan korkudur. Asansör, basık tavanlı odalar, koridorlar, kapıları kapalı ve kalabalık otobüs, yeraltı çarşıları, metro, alt geçitler ve kilitli odalar onlar için korku verici yerlerdir. Hastanın temel korkusu bu sayılan yerlerde sıkışıp kalmak, nefes alamamak ve boğulmaktır.

kadınların en büyük sorunu

jakobyigen
hiç bir sorunları yok arkadaşlar. kadınlarımız iyi. sorun sistemde. gerizekalı bir ikon olmaya itiyor sistem. kişilere yaftalama yaparak olayın içinden çıkılmaz. çünkü herkeste benzer gerizekalılıklar benzer avamlıklar varsa ki var, o zaman sisteme bakacaksınız. şans olamaz değil mi? davranışsal olarak birbirine bu kadar çok benzeyen hal ve hareketlerin bu kadar toplumsallaşabilmesi? o zaman herkes aynı demek gerekir ki bu imkansızdır. dini bir hurafeye benzer. o zaman, sistem işte.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

ah boomer
Ne olursa olsun istediğiniz bir üniversiteye, bölüme gitmeye çalışın ha yok eğer istediğiniz bölümü okumuyorsanız kesinlikle eğitim sürecinde gelecekte yapabileceğiniz bir iş bulun. O işi gerçekten sevin ki başarılı da olabilesiniz.
Eğlenmeye dikkat edin sadece okulla bir şey olmaz. Bakmayın eğlenme dedim ama dolu dolu eğlenin ki yarın öbür gün o eğlencelerinizle kendi işinizi kurabilin.
Kalmayacak kadar notlarınız iyi olsun.
Farklı tatlar, renkler, insanlar görün.
Sevdiğiniz bir iş bir kafanızı dağıtacak bir yer olsun. O yeri gördükçe bu bizim "x'in mekanı " denilsin.
Dünyayla iç içe olun.
En az bir kere yurtdışına çıkmaya çalışın. Yurtiçini kesinlikle gezin.
Eğer elinizde üniveriste okumama gibi bir lüksünüz varsa bence okumayın. Hep stres kardeşim inan bana :')

soğan

Kleopatra
Soğan, Soğangiller familyasındaki Allium cinsine dahil tüm bitkilerin genel adıdır. Özellikle Allium cepa türünü anlatmak için kullanılır ve bu anlamda "bahçe soğanı" olarak da adlandırılabilir. Yumrusu ve yeşil yaprakları yemeklere tat vermek için kullanılır.

dedektif

diliyok
"Dedektif Oyunu"nda, bir şapkanın içine oyuncu sayısı kadar katlanmış kâğıtlar koyulur. İki kâğıttan birine "Katil", öbürüne de "Dedektif" yazılır. Bu ikisi dışında kâğıtların tümü boş bırakılır. Her oyuncu şapkanın içindeki kâğıtlardan birer tane çeker. Dedektifi çeken oyuncu kimliğini açıklar. Tüm ışıklar söndürülür ve oyuncular evin içine dağılırlar. Bir süre sonra "Katil" kendine bir kurban seçer ve ona sarılır. Kurban "Katil var!" diye bağırarak kendini yere atar. Katilden başka herkes olduğu yerde kalır. Katil yerini değiştirebilir. Bundan sonra ışıklar açılır ve dedektif sorguya başlar. Sorgu sırasında katil dışındaki oyuncular doğruyu söylemek zorundadır. Katil ise istediği kadar yalan söyleyebilir. Dedektifin katili bulabilmesi için iki hakkı vardır, bulamazsa katil serbest kalır.

assassin's creed

ceku
Oyunun hikâyesi Üçüncü Haçlı Seferi döneminde, Haşhaşîler adıyla bilinen, Hasan Sabbah önderliğindeki tarihsel örgüt ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki mücadele üzerine kurgulanmıştır. Oyunu oynayan kişi aslında 21. yüzyılda yaşayan, bağlandığı "Animus" adlı makine sayesinde genetik kodlarını taşıdığı geçmişindeki atalarının yaşadıklarına şahit olan Desmond Miles'ı yönetmektedir. Makine sayesinde anılarını izlediğimiz suikastçi ise Altaïr Ibn-La'Ahad'dır.

Bu makine sayesinde hikâye ilerledikçe, Tapınak Şövalyeleri ve Haşhaşiler arasında geçen ve "Cennetin Elması" adıyla bilinen güçlü bir silahı elde etmek için yaşanan mücadele ortaya çıkar. Olaylar 1191'de Kutsal Topraklar'daki Üçüncü Haçlı Seferi döneminde gerçekleşir.

mide

pandemi
Anatomi; Midede ki antrum, pilor ve pilorik sfinkteri de kapsar. Mide yemek borusu ile ince bağırsağın ilk kısmı olan duodenum arasında bulunur. Yüksek oranda asidik bir çevreye sahip mide (pH yaklaşık 1,5-2) peptidaz sindirim emzimlerini içerir.

türkmence

pandemi
çoğunluğu Türkmenistan'da yaşayan Türkmenlerin konuştuğu çağdaş Türk yazı dillerinden biridir. Türkmence, Türkmenistan'da resmi dil statüsündedir. Türk dilleri arasında Türkiye Türkçesi ve Azerice'ye yakındır. Türkmenistan'da yaşayan toplam 6 milyon kadar kişinin yanı sıra Türkmenistan'ın dışında, Afganistan'ın Güney Türkistan denen kısmında, çoğu Türkmenistan sınırına yakın, bir kısmı da Afganistan-İran sınırında yaşayan yaklaşık 1 buçuk milyon Afganistan Türkmeni ile İran'ın kuzey-doğusunda bulunan ve Türkmenistan ile sınır komşusu olan Türkmen Sahra denen coğrafi bölgede yaşayan 2 milyon İran Türkmeninin anadili konumundadır.

oniki parmak bağırsağı

pandemi
sindirim sistemi anatomisinde mide ile jejunumu birleştiren bir tüptür. İnce bağırsağın ilk ve en kısa kısmıdır. Duodenum neredeyse tamamen retroperitonealdir. Duodenumun pH seviyesi yaklaşık 6'dır.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol