sözlük kullanım kılavuzu

musti
yeni üyelerimize yol gösterecek rehberdir.

başlık nasıl açılır?
sözlük kullanım kılavuzu
başlık açmak için açacağınız başlığı arama kutucuğu vasıtasıyla aratıp dahan önce açılıp açılmadığının kontrolünü sağladıktan sonra açılmadı ise aşağıda bulunan editör vasıtasıyla başlığınızı açabilirsiniz. açacağınız başlık ve içerik uyumlu olmalıdır lütfen bu hususa dikkat edelim.


profil resmi değiştirme?
sözlük kullanım kılavuzu
profil resminizi değiştirmek için profil sayfanıza gidin ve oradan "değiştir" seçeneği vasıtasıyla yüklemek istediğiniz resmi seçin otomatik olarak yüklenecektir. otomatik olarak gözükmedi ise sayfayı yenileyiniz.


taslaklarım nedir?
başlık açarken veya entry girişi yaparken anlık olarak site kaynaklı hata oluştuğunda veyahut yazınızı yarım bıraktığınızda (bakkala falan ekmek almaya gittiyseniz) sistem otomatik olarak "taslaklarım" kısmına kaydediyor ve emekleriniz boşa gitmiyor :)


entry'e etiket (kategori) nasıl eklerim?
görseldeki butona tıklayıp açılan bölümden etiketler ekleyebilirsiniz :)
sözlük kullanım kılavuzu


kendi entry'mi nasıl düzenler veya silerim?
sözlük kullanım kılavuzu
görseldeki kalem işaretine tıklayarak düzenleme kısmını açabilir ve aynı zamanda aşağıdaki görseldek butona tıklayarak da silebilirsiniz.
sözlük kullanım kılavuzu


entry nasıl şikayet edilir?
görseldeki buton vasıtasıyla şikayet edebilirsiniz. şikayet ederken şikayet sebebinizi çıkan seçeneklerden belirtmeniz gerekmektedir.
sözlük kullanım kılavuzu


entry' nasıl yorum yaparım?
görseldeki buton vasıtasıyla entry'e yorum yapabilir görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
sözlük kullanım kılavuzu


birinden gelecek mesajları ve girdiği entry'leri görmek istemiyorsak?
birinden gelen mesajları ve girdiği entryleri görmemek için o kişinin profiline gidiyoruz ve aşağıdaki butonlara tıklıyoruz :) bu kadar basit
sözlük kullanım kılavuzu


birine özel mesaj gönderme?
özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin profil kartından özel mesaj gönder seçeneğiyle veya profiline giderek burada bulunan mesaj at butonu ile mesaj atabilirsiniz.


birini takip etme?
takip etmek istediğiniz kişinin profil kartından takip et seçeneğiyle veya profiline giderek burada bulunan takip et butonu ile takip edebilirsiniz.


tema değiştirme nasıl yapılır?
tema rengini değiştirmek için "ayarlar" sekmesine gidin ve orada tema kısmından dilediğiniz temayı seçip kaydet butonuna basın yeni temanızın aktif olduğunu göreceksiniz.


şimdilik sözlük kullanımı ile ilgili iletmek istediklerim bu kadar aklınıza takılan bir soru veya sorun olursa özel mesajlar yoluyla veyahut iletişim yoluyla bize ulaşabilirsiniz.
nick
acaba nasıl renkli yazıyoruz?
2
bostorgay bostorgay
200 entry' i tamamlayan yazarlarımıza ücretsiz olarak ders veriyoruz. :)
nick nick
hedefim belli oldu. teşekkürler.

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol