uyku problemi

cicero
Yazarların uyumakta sıkıntı çektiğini veya çok uyuduğunu anlatacağı başlık.
Yaklaşık 3 sene önce başladı bu meret. Yaşadığım bir olay sonucunda uykudan tat alamaz, uyuyamaz bir duruma gelmiştim. Yatakta dönüp durur, ders çalışmaya çalışamaz,hayattan zevk alamaz durumdaydım.Şimdi o zamanları atlattık da hala uyuyamıyorum. Alışkanlık mı yaptı bir fikrim yok. pişmanlık duyduğum bir zevk olarak belirtmeliyim ki uyuyamıyorum diyip yakınmak da çok hoşuma gidiyor. İnsanları umursamayı bıraktığım bugünlerde yakınabileceğim tek şey uykum olmuş durumda çünkü. Bir şeylerden yakınmaya ihtiyaç duyuyor insan. Yakındım,bitti.
themis
son zamanlarda bana da bulaşan illet. adında uykum var hem de çok var ama işte uyumak istemiyorum. derdim falan yok. dümdüz uyuyasım yok yani. tabii sabahları çok pişman oluyorum gece uyumadığım için ama olsun. uyuyasım yok..
musti
son zamanlarda sıkça yaşadığım problem kafamdaki sorular yüzünden sabahlara kadar uyuyamayıp sonra deli gibi pişman oluyorum. yatağa ne kadar erken girerseniz girin uyuyamıyorsunuz bu da insanı çıldırtıyor. umarım bu şekilde daha fazla devam etmeden çözülür.
ambrose
firmanın cari açık sorununu çözmeye çalıştığım zaman yaşadığım sorundu.

büyük bir açık var fakat bir türlü sebebi bulunamıyordu. gece, gündüz demeden incelemeler yaptık. bir türlü de sebebi bulamadık. kafama öyle takılmıştı ki, uyku sorunları yaşamaya başlamıştım. cari sorun çözüldü belli bir süre sonra fakat uyku sorunu hâlâ devam ediyordu.

en son kendimi bir psikiyatrist karşınına attım, verilen ilaç ve birkaç tavsiye ile eski düzenime döndüm.
resmen kafamı yastığa koyunca "bundan sonra da açık olacak ve şimdiden bunu araştırmamız gerekiyor." diyordum.
kraliçe
Akıldaki zibilyon tane sorunun getirili götürüsü.

İlaçların kifayetsiz kaldığı dert. Zaten uyku ile dertler birbirine hep küstür. Biri beyne misafir geldiğinde diğeri kaçıp gider, tutamazsınız.

diliyok
Okulun açıldığından beri yaşadığım problemdir. Alışmışım gece 3'te yatıp 12 de uyanmaya aksi gibi de okul dersleri hep 8.30'a koymuş. Ee uyku da gelmiyor gece bekle ki uyuyasın koyunlar mı sayılmıyor, kitaplar mı okunmuyor yok yine de uyuyamıyorum. 4 veya 5 saatlik uyku ile okula gidiyorum. Gün boyu bekliyorum ki bitsin eve gidip uyuyayım diye. Eve gelince uyuyunca da gece uyuyamıyorum. Kısacası kısır döngüye girdi hayatıma.
coolstuff
Narkolepsi, insomnia, hipersomnia gibi farklı tanıları ve şekilleri olan problemdir.

İhmal edilmeyecek kadar ciddi ve yaşam kalitesini tek başına yerle bir edebilecek kadar sıkıntılı bir süreçtir. Balıklı Rum hastanesi uyku polikliniğini tavsiye ederim.

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol