confessions

the aquarian

rektör - koordinatör -

  1. toplam entry 223
  2. takipçi 8
  3. puan 15788

internetin yavaşlaması

the aquarian
Band genişliğinin azaltıldığına dair duyumlar var. Band genişliği azaltılırsa internet hızınız yavaşlar. Bu sorunu VPN ile çözebilirsiniz.

En iyi ücretli VPN hizmetleri:
ExpressVPN
AirVPN
SurfsharkVPN

En iyi ücretsiz VPN hizmetleri:
Betternet
VpnProxy
OperaVpn
UfoVPN
Usa vpn

aü sözlük yazarlarının sözlükteki hedefleri

the aquarian
En başta insanların iyi de yazsa kötü de yazsa, okuma ve yazma alışkanlıklarının artmasını sağlayabilmek. Sözlük ortamlarında pek çok farklı görüş ve fikirleri olan insanları gözlemleyebilmek ve bu objektiflikte kollektif bilincin artmasına katkıda bulunabilmek. İnsanlar arasında farkındalığın artmasına ön ayak olabilmek. Kendi adıma ise bu değerli sözlüğün ülkenin en değerli sözlükler arasında hakettiği yerlerde olması için elimden geleni yapabilmek.

diyanetin otobüste öpüşme ile ilgili açıklaması

the aquarian
"emr-i bi'l-maruf nehyi ani'l-münker yapmamak zorunlu hale gelir." Ne demek bilmiyorumda çokta umrumda değil emin olduğum birşey varsa ben hala demokratik ve laik bir cumhuriyette yaşıyorum. Onlar hangi ülkede yaşadıklarını yada hangi rejimde yaşadıklarını zannediyorlarsa o hayallerini ve insanlara kendi zihniyetlerindeki ahlak kurallarını genele dayatmaya çalışa dursunlar, onlarla beraber kurduğu hayalleri gitsin yandaşlarına anlatsınlar. Bu haberde de beni bağlayan birşey yoktur.

kısa saç vs uzun saç

the aquarian
Bir zamanlar omzuma dayanan uçlarıyla rüzgarlarla dalgalanan ve dalgalandıkçada kızların yüreğini hoplatan, lakabımın arkadaşlar arasında "antonio banderas" diye anılmasına vesile olan ama kestirdikten sonra ve yaşta ilerledikçe eski halinden eser kalmamasına mütakiben lakabımın elimden kayıp gittiği bir süreçtir. Demem o ki kadında olsa erkekte olsa kısa veya uzun saçın yakıştığı veya yakışmadığı durumlar söz konusudur. Yakışıyorsa eğer uzun bırakın ama yakışmıyorsa da uzatmayın saçınızı be kardeşim söyleyeceklerim bu kadar. Teşekkür ederim.. Ve Kapanış...

fl studio müzik programı

the aquarian
Beni bu aralar yine tüm keyfi ve güzelliği ile sarmış olan müzik programıdır.
İlk gençlik dönemlerimde keşfettiğim ve uzunca bir süre gecemi gündüzüme katıp öğrenmeye çalıştığım program olur aynı zamanda kendileri. Ama işte bazı hayat meseleleri nedeni ile de çok uzun süre kullanmayı bırakmak durumunda kaldığım programda olur. Gerek mobil versiyonu, gerekse masa üstü versiyonunu tedarik etmeyi başarabildiğim ve nice beatler yazıp sosyal medyada paylaşma hevesiyle tutuştuğum bu aralar eski bir dosta rastlamışta ayak üstü sohbet edeyim derken yatılıya kalan misafir gibi girdi yine hayatıma hayırlısı bakalım.

kemal arda ayar

the aquarian
Öncelikle insan, insan gibi insan, saygılı, dürüst, dost, kardeş, yaptığı harikulade besteleriyle bir gün mutlaka hak ettiği yerlere geleceğinden emin olduğum, sanatçı ruhlu müzisyen arkadaşımızdır. Yolu da, bahtı da açık olsun..

bilinç aktarımı

the aquarian
Bilinç aktarımı birçok bilim-kurgu filmlerinden izlediğimiz bir teknoloji. Filmlerde gördüğümüz teknolojiler birer birer gerçeğe dönüşürken, bu teknolojinin gerçeğe dönüştürülmesi adına yapılan çalışmalar arasında ciddi bir adım atan henüz olmadı. Çok fazla denendi ama ne kadar başarılı olunduğu ise henüz bilinmiyor. Şimdi ise yeni bir girişim, bilinç aktarımını kısmen de olsa gerçeğe dönüştürebileceğini iddia ediyor.
Nectome isimli ölümsüzlük vadeden bu girişim, insan beynini tarayarak bunu muhafaza edebileceğini söylüyor. Hatta ölmüş bir insanın zihnini bir bilgisayar simülasyonu olarak çalıştırabileceğini öngörüyor. Ancak bunu gerçekleştirebilmek için gerçek ve taze bir insan beyni gerekiyor.
kaynak

probiyotikler ve prebiyotikler

the aquarian
Probiyotikler: vücudumuzdaki ikinci beynimiz olarak tanımlanan bağırsaklarımızda yaşayan faydalı canlı bakteri içeren besinlerdir. Hazmı kolaylaştıran, bağışıklığımıza destek olan, bağırsak fonksiyonlarımızı düzenleyen, mide-bağırsak hastalıklarından koruyan ve daha pek çok alanda sağlığımıza son derece önemli katkıları olan bu faydalı bakterilerden oluşur probiyotikler.
Probiyotikler, besinlerimizin içindeki toksik ve zararlı maddeleri temizliyor, alerjenlerle savaşıyorlar. Kanserojen faktörleri tanıyıp onları zararsız hale getirmek de yine probiyotik mikroorganizmaların işi.
Bu yüzden mümkün olduğunca bu bakterileri vücudumuza almak, sağlığımızı korumaya yardımcı olacaktır.

İşte diyetinizden eksik etmemeniz gereken probiyotik zengini bazı besinler:

1. Doğal yogurt
2. Probiyotikli yogurt
3. Kefir
4. Ayran
5. Peynir
6. Boza
7. Tarhana
8. Şalgam suyu
9. Bira mayası
10. Turşular
11. Hardaliye
12. Fermente et ürünleri (kavurma ve fermente sucuk, pastırma)

Prebiyotik gıdalar: probiyotik bakterilerin üremesini ve/veya aktivitesini teşvik eden, bağırsaklarımızın dostu besinlerdir. Bağırsak fonksiyonlarını düzenlemede, hazmı kolaylaştırmada besinlerden aldığımız faydayı artırmada oldukça etkililer. Besinlerden aldığımız kalsiyum ve magnezyumun emilimini artırırlar.Bu durumda probiyotiklerden daha fazla faydalanabilmek için daha fazla prebiyotik besin tüketmek gerekiyor. Ancak bu şekilde bağırsaklarımızdaki bakteriler yeteri hızda çoğalabilirler. Bir başka deyişle, prebiyotikten yoksun kaldığımızda vücudumuzdaki faydalı bakteriler azalabilir.
Kısacası probiyotik olmadan prebiyotik olmaz, prebiyotik olmadan da probiyotik görevini yerine getiremez. Her ikisinin düzenli alınması bağışıklık sistemimizi koruma açısından son derece önemlidir.
Bugün için bilinen prebiyotikler besin lifleridir. Ama bazı besin liflerinin prebiyotik etkisi yoktur. İşte size prebiyotik özelliği olan bazı gıda önerileri:

Prebiyotik gıdalar:

Sebzeler: Pırasa, yer elması, bamya, enginar, kereviz, domates, soğan, sarımsak, hindiba, kuşkonmaz, hardal bitkisi
Kurubaklagiller: Fasulye, mercimek, bezelye, nohut
Tam tahıllar: Tam buğday, yulaf, kara buğday, arpa, kepekli pirinç
Yağlı tohumlar: Ceviz, badem, fındık, ketentohumu
Meyveler: Zeytin, muz, üzüm, çilek, elma

kaynak:
https://www.365gun.com/iyi-beslenme/bir-elmanin-iki-yarisi-probiyotikler-ve-prebiyotikler/

0 /

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol