confessions

wackusers

Kapalı Hesap - 1. nesil yazar -

  1. toplam entry 204
  2. takipçi 4
  3. puan 6649

akraba evliliği

wackusers
Aralarında kan bağı olan bireylerin yaptığı evliliktir. Tıpta kardeş çocuklarının evliliği (1.derece kuzenler) ve kardeş torunlarının evliliği (2.derece kuzenler) olarak tanımlanır.

Günümüzde gerekli gen testleri ile çocuğun sakat doğması anne karnında önlenebilir.

politoloji

wackusers
Siyaset bilimi, politika bilimi ya da politoloji, siyasi teorileri ve siyasi teorilerin pratiklerini inceleyen, siyasi sistemler ve siyasi davranışlar alanıyla ilgilenen bir sosyal bilim alanıdır.

ölmüş birini özlemek

wackusers
Bi akrabamız vardı.Makbule hala.Dedemin halasının kızı.Çok iyi ve sevecen bi kadındı.Ne zaman evimize gelse bize bakkal eşyası verirdi.Vefat edeli 2 yıl oldu.Kızı , bu yüzden kafayı yetip intihar etmeye kalktı hatta.Bizimkiler özlüyo müdür bilmem ama ben özlüyorum.İlginçtir ki o öldükten sonra hayatım daha da boka sardı.

bakugan

wackusers
Çocukluğumun animesi.Ne günlerdi bee.Şu an ki maladaptive daydreaming hastalığımın oluşmasını sağlaması da tek zararı.Onun dışında gayet güzel eğlenceli bir yapımdı.

yeğenle evlenmek

wackusers
İngilizce orjinal adı avunculate marriage olan bu uygulama , Kanada , Almanya vb. bazı gelişmiş ülkelerde yasaldır ama oralarda kuzen evliliği bile az görülür. Ülkemizde yasaktır.
(bkz:türk medeni kanunu madde 129)

Türkiyede kuzeniyle evlenen sayısı , toplam nüfusun %1i vb. fln olduğunda ( şu an %8.5 ) ve Türkiye yarın bir gün iyice geliştiğinde yasallaşma olasılığı olabilecek bir evliliktir.

göze göz dişe diş

wackusers
Tailon ya da misilleme yasası , bir olayda zarar veren tarafın, zarar gören taraf ile aynı derecede cezalandırılması ilkesidir. Yumuşatılmış durumlarda mağdurun tazminat ile [tahmini] değeri aldığı anlamına gelir. İlkenin arkasındaki amaç, tazminatın kaybın değeri ile sınırlandırılmasıdır.

ege bölgesi

wackusers
Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. İsmini kıyısında olduğu Ege Denizi'nden alır. Ege ve İç Batı Anadolu olmak üzere iki bölüme ayrılır. Kuzeyde Marmara, doğuda İç Anadolu, güneyde Akdeniz bölgeleriyle ve batıda Ege Denizi'yle çevrilidir. Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip bölgesidir.

karadeniz bölgesi

wackusers
ismini Karadeniz'den alan, Sakarya Ovası'nın doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanan Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Gürcistan, Doğu Anadolu, İç Anadolu Bölgesi ve Marmara Bölgeleriyle ve adını aldığı deniz ile komşulardır.

han

wackusers
genellikle uzun yollarda yol üzerinde, kentlerde, kasabalarda yolcuların hayvanlarıyla birlikte konaklamalarına yarayan yapı.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol