confessions

wackusers

Kapalı Hesap - 1. nesil yazar -

  1. toplam entry 204
  2. takipçi 4
  3. puan 6649

sözlüğün canlanması

mavi ebf hayaleti
içerisinde sitenin kaç kere çöküp onarılacağıyla ilgili bahis açmaya değecek kadar gerilimli aü sözlük süreci. hani jack london'un bir romanında tamamen donmuş ve sokağa yapışmış bir kızaklı araba vardı, köpeği kızağa bağlamışlardı da kaç metre ittirebileceğini tartışarak iddiaya girmişlerdi. hah onun gibi işte. umarım sözlüğün canlanması süreci kısa süreli çöküşlerle atlatılır.

(bkz:temenni)

avunculate marriage

wackusers
bir kişinin ebeveynin kardeşiyle ya da kişinin kardeşinin altsoyu ile evlenmesidir. bu tür bir evlilik, biyolojik (akraba) akrabalar veya evlilik ( yakınlık ) yoluyla akraba olan kişiler arasında gerçekleşebilir . bazı ülkelerde, bu evlilikler yasalarca yasaklanırken , diğerlerinde bu tür biyolojik akrabalar arasındaki evlilikler hem yasal hem de yaygındır, ancak şimdi çok daha az yaygındır.

avunculate bir evlilikte eşler biyolojik olarak ilişkiliyse, normalde üvey kardeşler veya büyükanne ve büyükbaba ve torunlarla aynı genetik ilişkiye sahiptirler - yani genetik materyallerinin yaklaşık %25'ini paylaşırlar. (bu nedenle , üyelerin ortalama olarak kalıtsal genetik materyalin %12,5'ini paylaştığı birinci kuzenler arasındaki bir evlilikte eşlerden daha yakından ilişkilidirler , ancak örneğin kuzen-kardeşler arasındaki evlilikten daha az akrabadırlar. kalıtsal genetik materyallerinin %37,5'ini paylaşırlar .)

avunculate evliliğe izin veren bazı ülkeler ; norveç , şili , arjantin , avustralya ,kanada , finlandiya , malezya , hollanda , almanya ve rusya'dır. abd'de iki eyalette bazı durumlarda izin verilir. new york'ta bir kadın ve annesinin üvey kardeş arasında bir evlilik new york temyiz mahkemesi tarafından onaylandı. rhode ısland'da ise bu dinin izin verdiği yahudi gelenekleri için akraba evliliklerine karşı genel yasağın bir istisnası vardır. bu evliliklere ; yeni zelanda veya birleşik krallık'ta izin verilmez.

hayattaki küçük mutluluklar

sakin
pierre lotide çay içmektesindir ve gözüne yan masada uzanan bir kedi çarpar bilmukabele baktığını hissedip yanına sokulur ve akabinde kucağa alınıp sevilirken erkek memeni emcüklemeye başlar. üstün ufacık kirlenmiştir.

meşe ağacı

ceku
Keltlere göre meşe kutsaldı, eğer meşe ağacı üzerinde ökse otu var ise bu onu çok daha kutsallaştırıyordu. Bu tören ise bir meşe ağacında yetişen ökse otunun bulunması üzerine düzenleniyordu. Tören için uygun zaman gelecek ayın altıncı günü olarak seçiliyordu ve bu gün için yemek ve kurban edilecek iki beyaz boğa hazırlanıyordu. Daha sonra meşe ağacındaki ökse otu altın bir orak ile druidler tarafından kesiliyor ve toplanıyordu. Daha sonra da boğalar kurban ediliyordu. Bu tören daha sonraları “yeni yıl” törenleri ile de ilişkili olduğundan , günümüzde “ yılbaşı çiçeği” diye satılan bitkilerin aslında ökse otuna benzedikleri ve bu geleneği yaşattıklarını görürüz.

zaman

yazar cizer34
her şeye ayıracak zaman var da kendime ayıracak zamanım yok şöyle bir tüm gün evde hiçbir şey yapmadan yatıp dinlediğim zamanı düşünüyorum da böyle bir zaman yok

o işi hallet bu işi hallet derken zaten hafta sonu dinlenemiyorum hafta sonu da bir aksilik bir b*ktanlık oluyor

uyku

yazar cizer34
insan bilincinin kısmen kapanıp uyuduğu alfa beta ve delta evrelerinden oluşan olay vücudu dinlendirir o gün neler yaşandıysa hafızayı düzenler kaydeder


bir insanın ömrünün yarısı uyuyarak geçer

eskiden gecelerce uyuyamaz uyku sorunu yaşar sabahlara kadar duvarı seyrederdim

şimdi çok fazla uyuyorum gereğinden fazla ve uyudukça uyuyası bir süre sonra da halsizlik başlıyor

akraba evliliği

wackusers
Aralarında kan bağı olan bireylerin yaptığı evliliktir. Tıpta kardeş çocuklarının evliliği (1.derece kuzenler) ve kardeş torunlarının evliliği (2.derece kuzenler) olarak tanımlanır.

Günümüzde gerekli gen testleri ile çocuğun sakat doğması anne karnında önlenebilir.

sedat peker

phlipmoris
kimilerine göre hayırsever iş adamı . Kimilerine göre organize suç örgütü kimilerine göre ise başarılı bir youtuber. Şahsına münhasır ilginç bir karakter.

amerika

yazar cizer34
zamanında yaptığı soykırımla sömürge ile güçlü bir devlet olmuştur siyahi insanları yıllarca köle olarak kullandılar

hâla sömürge amerikası devam. etmekte hangi ülkede abd elçiliği varsa o ülkede sorun vardır orta doğudaki en büyük pay abd nin yıllardır suriye'nin petrolünü savunmakta

afganistana usem bin ladini bahane edip girdi orada uyuşturucu kaçakçılığı yaptı iran da saddam'ı bahane etti.

abd nin türkiye de askeri üsleri var ki zamanında kontrgerilla yı var eden de abd

[bold]yahudi iş adamları paralarını çine aktarırsa abd de eyaletler arası savaş çıkar[bold\]

puan listesi

wackusers

Önce istatistikler tuşuna basıp veya tıklayıp puan sıralamasına giriyoruz.


Aşağıya doğru indiğimizde en yüksek puanlar dan en düşük ilk 25 puanlıya kadar bir liste var.

Edit : ben de o listenin içindeyim.

üst yapı

wackusers
Farklı bir tanımla; yolun trafik yüklerini taşımak ve bu yükü taban zemininin taşıma gücünü aşmayacak şekilde taban yüzeyine dağıtmak üzere altyapı üzerine inşaa olunan ve alttemel (temelaltı) ile temel ve kaplama tabakalrından oluşan kısım.

sedefadası

wackusers
Marmara Denizi'nin İstanbul'da bulunan Adalar'ın yerleşime açık olan en küçük adasıdır. İdari bakımdan Büyükada Maden Mahallesi muhtarlığına bağlıdır. 1.300 x 1.100 metre büyüklüğündedir. Üzerindeki bitki örtüsü uzaktan bakıldığında sedefe benzetildiği için Sedefadası adı verilmiştir.

sivrihisar

wackusers
Eskişehir'in en büyük ilçesidir. Nasreddin Hoca, Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdai, Hızır Bey gibi çok önemli Türk büyüklerinin bu ilçeden çıktığı iddia edilmektedir. Ankara'ya 120 km. Eskişehir'e 90 km. uzaklıktadır. 1926'dan önce Ankara'nın ilçesiydi.

karadeniz bölgesi

wackusers
ismini Karadeniz'den alan, Sakarya Ovası'nın doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanan Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Gürcistan, Doğu Anadolu, İç Anadolu Bölgesi ve Marmara Bölgeleriyle ve adını aldığı deniz ile komşulardır.

ege bölgesi

wackusers
Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. İsmini kıyısında olduğu Ege Denizi'nden alır. Ege ve İç Batı Anadolu olmak üzere iki bölüme ayrılır. Kuzeyde Marmara, doğuda İç Anadolu, güneyde Akdeniz bölgeleriyle ve batıda Ege Denizi'yle çevrilidir. Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip bölgesidir.

göze göz dişe diş

wackusers
Tailon ya da misilleme yasası , bir olayda zarar veren tarafın, zarar gören taraf ile aynı derecede cezalandırılması ilkesidir. Yumuşatılmış durumlarda mağdurun tazminat ile [tahmini] değeri aldığı anlamına gelir. İlkenin arkasındaki amaç, tazminatın kaybın değeri ile sınırlandırılmasıdır.

darüşşafaka lisesi

pandemi
İstanbul'da kuruluşu 1863 yılına dayanan parasız, yatılı, karma öğretim kurumudur.

Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil
toplum kuruluşu olarak 1863 yılında faaliyete geçen Darüşşafaka Cemiyeti tarafından kurulmuştur. Kelime anlamı "Şefkat yuvası" olan kurumda, babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, sınavla seçilmiş öğrencilere dokuz yıllık, tam burslu, yatılı öğrenim verilmektedir.

wordpress

musti
GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. Wordpress bir CMS'dir.

bir alıntı

neden bekliyorsun?


aü sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol